Přednášky, workshopy, školení...

Dělám různé formáty. Od malých skupin o deseti lidech, až po sály pro stovky lidí. Přednáším na konferencích, firemních akcích, každoročně dělám šňůru přednášek pro veřejnost po celé ČR. Přednáším v češtině a angličtině. Svoje přednášky doplňuji vlastnoručně dělanou grafikou.

 

Zde jsou moje hlavní témata:

prokrastinace-small.png

Konec prokrastinace: Jak přestat odkládat?

Smyslem přednášky je naučit účastníky, jak potlačit prokrastinaci – chorobné odkládání úkolů a povinností. První část se věnuje tomu, jak zvýšit vnitřní motivaci a snížit emoční averzi. Druhá část řeší plánování času, stanovování priorit a věnuje se tomu, jak zvládat pozitivní návyky. Jak dnešní studie ukazují, naše vůle funguje podobně jako svaly a dá se posilovat. Z přednášky si účastník odnáší konkrétní metody, které mu dlouhodobě pomohou zavádět nabyté znalosti do praxe.

 
ikigai-small.png

Spokojenost, vyrovnanost a odolnost vůči negativním vlivům

90 % dlouhodobého štěstí není ovlivněno vnějším světem, ale způsobem, jakým mozek tento svět zpracovává. Pouze 25 % našeho pracovního úspěchu je předurčeno mírou IQ, ale 75 % je ovlivněno úrovní optimismu. Náš mozek v pozitivním nastavení pracuje výrazně lépe. Jsme o 31 % produktivnější, o 37 % lepší v prodeji, lékaři jsou o 19 % rychlejší a přesnější. Optimismus a pesimismus je naučitelný. Smyslem přednášky je předat metody tréninku optimistického životního stylu.

 
mysleni-small.png

Nastavení mysli: Fixní a růstové myšlení

Výzkumy ukazují, že máme tendenci podléhat jednomu ze dvou typů myšlení. První vede k depresivním tendencím a neúspěchu. Druhý naopak ke spokojenosti a výrazně lepším výsledkům. Psycholožka Carol Dwecková definuje tyto dva druhy myšlení jako: Fixed mindset (fixní myšlení) a Growth mindset (růstové myšlení). Změnou způsobu myšlení lze výrazně ovlivnit život k lepšímu. V osobním životě i v kariéře. Studie totiž potvrzují, že to, jak bude náš život vypadat, je z velké části v našich hlavách.

 
krimys-small.png

Kritické myšlení a objektivita

Přednáška se věnuje tomu, jak efektivněji využívat svůj mozek a jak nepodléhat jeho takzvaným kognitivním klamům. Aplikuje do praxe poznatky neurovědních výzkumů a behaviorální ekonomie. Mozek je neuroplastický a dá se posilovat. Díky zlepšenému myšlení dokáže člověk kvalitněji zpracovávat informace a dělat lepší rozhodnutí. V přednášce se účastníci například dozvědí, jak snižovat vlastní neobjektivitu, takzvaný Dunnig-Kruger efekt.

 
vize-small.png

HODNOTOVÝ LEADERSHIP: Jak motivovat smyslem a posláním?

Leadership je schopnost vést a inspirovat druhé. Studie nejúspěšnějších leaderů historie ukázaly, že lidé, kteří dokázali strhnout davy, měli podobné vlastnosti a způsob komunikace. Dokázali komunikovat PROČ na prvním místě. Workshop učí, jak předávat poslání, smysl práce a hodnoty.

 

Další moje témata

  • FLOW: Jak získat stav flow v práci a osobním životě?

  • OSOBNÍ VIZE: Jak žít smysluplněji a více naplno?

  • SEBEDISCIPLÍNA: Jak se naučit posilovat svoji vůli?

  • + témata na míru.

 
 
 
 

Můj tým

Aktuálně mám ve svém týmu 12 konzultantů, většina se specializuje i na svá témata:

  • CO VÍ VĚDA O VÝCHOVĚ: Jak vychovat spokojené dítě? (projekt Lepší rodina)

  • PRODEJ 2.0: Jak vytvořit kvalitní vztah s klienty?

  • DESIGN FIREMNÍ KULTURY: Jak zlepšit atmosféru v organizaci?

  • FOCUS: Jak zlepšit pozornost a lépe se soustředit?

  • EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE: Jak dosáhnout porozumění?

  • + další.