DEEP TALKS 08: Martin Šonka

O čem rozhovor je?

Martin Šonka je přední český akrobatický pilot a bývalý armádní stíhací pilot na letadlech JAS-39 Gripen Vzdušných sil Armády ČR. Martin v roce 2017 skončil na 2. místě ve světové série Red Bull Air Race. Tento díl podcastu Deep Talks je jako obvykle trochu jiný. Nebavíme se o běžných otázkách, jako jak Martin začal létat, ale bavíme se tom, co Martina naučila služba vlasti v armádě, jak vrcholový sport formoval jeho disciplínu či jaké jsou jeho osobní hodnoty, kterým věří.

Martin závodí ve dvou odlišných kategoriích. Je pilot světové série Red Bull Air Race, ale také mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii. Zatímco akrobatické létání je hodnocené rozhodčími za různé triky a manévry, Red Bull Air Race je hlavně o rychlosti. Létání je ale hlavně týmová práce. Martin vypráví, co rozhoduje o vítězství ve sportu, kde jsou rozdíly v desetinách sekundy. Dozvíte se, že jde nejen o perfektně připravené letadlo, ale i momentální koncentraci a stoprocentní fyzický i mentální výkon.

V druhé části rozhovoru jdeme opět trochu více do hloubky. Řešíme témata, jako například osobní hodnoty, vliv smyslu na výkon i osobní život, charakteristiky špičkových sportovců a roli vojny. Martin popisuje, proč vstoupil do armády a jak to tam funguje.

Zajímá vás, jak Martin trénuje koncentraci, ale hlavně v čem právě on vidí smysl lidského života? Poslechněte si tento Deep Talk s Martinem Šonkou.

 

Celý rozhovor

 

Další zdroje

 

 

Jak poslouchat podcasty?

Pro poslech podcastů je potřeba mít ve svém zařízení aplikaci, která poslech i ukládání podcastů umožňuje. K odebíraným podcastům je pak možné se dostat i offline.

  • iOS - iTunes Podcasts – zdarma, základní aplikace v rámci iTunes
  • Android - Player FM – zdarma, stáhnout zde
  • Windows Phone - Podcasts App – zdarma stáhnout zde

Pokud již aplikaci máte, klikněte sem, a mělo by se vám podařit podcast nainstalovat. Pokud ne, zkopírujte "http://deeptalks.libsyn.com/rss" a vyhledejte podcast v aplikaci manuálně.

 

Zde jsou předchozí díly