DEEP TALKS 01: Tomáš Šebek

O čem rozhovor je?

Prvním hostem podcastu Deep Talks je Tomáš Šebek - český chirurg, účastník misí Lékářů bez hranic a úspěšný podnikatel (uLekare.cz, proLekare.cz). S Tomášem jsem si povídal o životě ve válečných zónách, o hodnotách v české společnosti nebo například o překonávání strachu a neúspěchu.

Tomáš se zúčastnil pěti misí Lékářů bez hranic, a tak má o čem vyprávět. Sdílí s námi například nejsilnější momenty z Jižního Súdánu, popisuje střet tradiční západní medicíny s místními léčiteli a vysvětluje, jak je vůbec možné, že si jezdí do válečných zón odpočinout. Zjistíte také spousty zajímavých informací o práci Lékářů bez hranic. Věděli jste například, že 9 z 10ti lidí na misích jsou místní obyvatelé a pouze desetina jsou zahraniční pracovníci?

V závěrečné lehce filozofické části rozhovoru se dozvíte, proč je důležité překonávat neúspěchy či jak jiné kultury vnímají smrt a co se my z toho můžeme přiučit.

PS: Nenechte se zmást, že říkám na začátku větu Vítejte u dalšího Deep Talku...“, opravdu jde o první díl, jen jsme je točili v jiném pořadí :)

 

Celý rozhovor

 

Další zdroje

 

Jak poslouchat podcasty?

Pro poslech podcastů je potřeba mít ve svém zařízení aplikaci, která poslech i ukládání podcastů umožňuje. K odebíraným podcastům je pak možné se dostat i offline.

  • iOS - iTunes Podcasts – zdarma, základní aplikace v rámci iTunes
  • Android - Player FM – zdarma, stáhnout zde
  • Windows Phone - Podcasts App – zdarma stáhnout zde

Pokud již aplikaci máte, klikněte sem, a mělo by se vám podařit podcast nainstalovat. Pokud ne, zkopírujte "http://deeptalks.libsyn.com/rss" a vyhledejte podcast v aplikaci manuálně.